VÍTĚZOVÉ A OCENĚNÍ 16. ROČNÍKU SOUTĚŽE STAVBA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE 2021

I. kategorie - Stavby občanské vybavenosti NOVOSTAVBY

Hlavní cena

Novostavba MŠ Hrabová

Zhotovitel:
Morys, s.r.o., Ostrava
Projektant:
Duplex, s.r.o., projektant Ing. arch. Dušan Rosypal
Investor:
Statutární město Ostrava, městský obvod Hrabová

Čestné uznání

Polyfunkční centrum Trojanovice (pošta, knihovna, informační centrum)

Zhotovitel:
EB - stavební společnost s.r.o., Aluwing, s.r.o.
Projektant:
Kamil Mrva Architects, s.r.o.
Investor:
Obec Trojanovice

Přístavba k Hotelu u Holubů na Čeladné

Zhotovitel:
Švrček a Glajc s. r. o., Aluwing SK
Projektant:
Kamil Mrva Architects, s. r. o.
Investor:
Hotel a Garden U Holubů, Zbyněk Barnet

I. kategorie - Stavby občanské vybavenosti REKONSTRUKCE

Hlavní cena

Rekonstrukce a modernizace Domu kultury POKLAD, Ostrava - Poruba

Zhotovitel:
„Společnost POKLAD Z+G+R“ (Zlínstav a.s., Geosan Group a.s., Ridera Stavební a.s.)
Projektant:
PLATFORMA ARCHITEKTI s.r.o, Ing. arch. David Průša, Kania, a.s.
Investor:
Statutární město Ostrava, AKORD & POKLAD, s.r.o.

Čestné uznání

Revitalizace knihovny na ulici Podroužkova, Ostrava - Poruba

Zhotovitel:
Beskydská stavební a.s.
Projektant:
PROJEKTSTUDIO EUCZ, s.r.o.
Investor:
Statutární město Ostrava

Rekonstrukce objektu na ul. Dělnické č.p. 411 na Komunitní dům seniorů

Zhotovitel:
MORYS s. r. o.
Projektant:
ATELIER 38 s.r.o.
Investor:
Statutární město Ostrava, městský obvod Poruba

I. kategorie - Stavby občanské vybavenosti VEŘEJNÁ PROSTRANSTVÍ

Hlavní cena

NKP - zámek Bruntál – revitalizace zámeckého parku a "saly terreny"

Zhotovitel:
Gardenline s.r.o., FICHNA – HUDECZEK a.s.
Projektant:
Zahrada Olomouc, s.r.o.
Investor:
Moravskoslezský kraj

Čestné uznání

Prokešovo náměstí

Zhotovitel:
JANKOSTAV s.r.o.
Projektant:
Ing. Ivan Tachezy
Investor:
Statutární město Ostrava

Zeleň za Lunou

Zhotovitel:
STAVIA – silniční stavby, a.s.
Projektant:
Atregia s.r.o.
Investor:
Statutární město Ostrava, městský obvod Ostrava – Jih

II. kategorie BYTOVÉ DOMY

Čestné uznání

NOVÁ KAROLINA - II.ETAPA – 3. Část, Bytový dům A1

Zhotovitel:
GEMO a.s.
Projektant:
CAMA Architekti s.r.o.
Investor:
NEW KAROLINA RESIDENTIAL DEVELOPMENT II s.r.o.

Rezidence Kačírkova, Opava

Zhotovitel:
SLEZSKÉ STAVBY OPAVA s.r.o.
Projektant:
TAYLORTEAM s.r.o.
Investor:
KP REAL SOLICITATION s.r.o.

Bytový dům Mikulášská, Krnov

Zhotovitel:
Tomáš Wolker Stavitelství s. r. o.
Projektant:
WMA architekti s.r.o.
Investor:
soukromá osoba

III. kategorie RODINNÉ DOMY

Čestné uznání

RD Harfa, Ostravice

Zhotovitel:
Základy a terénní úpravy – Pavel Gola, Hrubá stavba – ČAGAN s.r.o., Střecha – ČAGAN s.r.o., Okna – Tomáš Orság, Interiér – Tomáš Charbulák
Projektant:
Autor - Ark. Architekt – Ing. arch. Petr Kundrát, Projektant – Ing. Leoš Wencel
Investor:
soukromá osoba

RD v Novém Jičíně - Loučce

Zhotovitel:
VSF Novotný, Aluwing SK, DAPO
Projektant:
Kamil Mrva Architects, s.r.o.
Investor:
Tomáš Mertl

RD Oldřichovice u Třince

Zhotovitel:
R + M stavební s.r.o., Cieslar s.r.o., EL – KA nábytek, s.r.o.
Projektant:
petit atelier s.r.o.
Investor:
Mgr. Petr Mlčoch, Ing. Ivana Mlčochová

IV. kategorie PRŮMYSLOVÉ STAVBY

Hlavní cena

Hala ELPRO ENERGO Hnojník

Zhotovitel:
TERRANYS STAVBY s. r. o.
Projektant:
ADEA projekt s. r. o.
Investor:
ELPRO - ENERGO TRANSFORMERS s. r. o.

Čestné uznání

Výstavba areálu DMHERMES TRADE, Krnov

Zhotovitel:
HSF System a.s.
Projektant:
Ing. arch. Peter Košárek
Investor:
DMHERMES TRADE s.r.o.

V. kategorie DOPRAVNÍ, INŽENÝRSKÉ A VODOHOSPODÁŘSKÉ STAVBY

Hlavní cena

Silnice I/11 Ostrava, prodloužená Rudná - hranice okresu Opava

Zhotovitel:
Sdružení "Prodloužená Rudná" ; vedoucí sdružení STRABAG a.s. a OHLA ŽS a.s.
Projektant:
Sdružení "Rudná RDS" ; vedoucí sdružení SHB a.s, člen sdružení Dopravoprojekt Ostrava a.s.
Investor:
Ředitelství silnic a dálnic ČR

Čestné uznání

Přednádražní prostor Havířov

Zhotovitel:
OHLA ŽS, a.s.
Projektant:
DaF - PROJEKT, s.r.o.
Investor:
Statutární město Havířov

Revitalizace rybníků ve Výškovicích

Zhotovitel:
Sdružení firem VODOSTAV – STAMEX, VODOSTAV, spol. s r. o., STAMEX spol. s r.o.
Projektant:
Sweco Hydroprojekt a.s.
Investor:
Statutární město Ostrava, městský obvod Ostrava – Jih

VI. kategorie STAVBY REALIZOVANÉ MIMO ÚZEMÍ MSK

Hlavní cena

Úprava interiéru Balance Club Brumlovka

Zhotovitel:
HSF System a.s.
Projektant:
Ing. Martina Uhlířová, Ing. Eva Železná
Investor:
PASSERINVEST BBC 1 s.r.o.

Cena Grand Prix

Silnice I/11 Ostrava, prodloužená Rudná - hranice okresu Opava

Zhotovitel:
Sdružení "Prodloužená Rudná" ; vedoucí sdružení STRABAG a.s. a OHLA ŽS a.s.
Projektant:
Sdružení "Rudná RDS" ; vedoucí sdružení SHB a.s, člen sdružení Dopravoprojekt Ostrava a.s.
Investor:
Ředitelství silnic a dálnic ČR

Cena děkana Stavební fakulty Všb

Ing. Andrea Baďurová – ocenění za aktivní a výzkumnou činnost v oblasti prostředí staveb zahrnující i článek v impaktovaném časopise Sustainability.

Ing. Marek Johanides – ocenění za aktivní odbornou, výzkumnou a publikační činnost v oblasti dřevěných konstrukcí zahrnující i články v impaktovaných časopisech Buildings, Materials a Sustainability.

Ing. Lukáš Procházka – ocenění za aktivní odbornou, výzkumnou a publikační činnost v oblasti stavebních hmot zahrnující i články v impaktovaných časopisech Crystals a Materials.

Cena laické veřejnosti

Rekonstrukce a modernizace Domu kultury POKLAD, Ostrava - Poruba

Zhotovitel:
„Společnost POKLAD Z+G+R“ (Zlínstav a.s., Geosan Group a.s., Ridera Stavební a.s.)
Projektant:
PLATFORMA ARCHITEKTI s.r.o, Ing. arch. David Průša, Kania, a.s.
Investor:
Statutární město Ostrava, AKORD & POKLAD, s.r.o.

Cena ministerstva průmyslu a obchodu

Muzeum nákladních automobilů Tatra

Zhotovitel:
MORYS s. r. o., hlavní stavbyvedoucí: Petr Vaněk
Projektant:
ATRIS, s.r.o., Kamil Mrva Architects, s.r.o., ART CONSULTANCY s.r.o.
Investor:
Moravskoslezský kraj

Cena hejtmana msk

Sportovní areál na ulici Leonova, Karviná - Hranice

Zhotovitel:
OHLA ŽS, a.s.
Projektant:
ADEA projekt s.r.o.
Investor:
Statutární město Karviná

ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ SPS

Rekonstrukce a prodloužení sběrače B do Radvanic

Zhotovitel:
HOCHTIEF CZ a.s.
Projektant:
KONEKO, spol. s r. o.
Investor:
Statutární město Ostrava

Osobnost stavebnictví

Ing. Jan Bazgier

Cena odborné poroty

Výstavba dálnice D48 v úseku Rybí - Rychaltice

Zhotovitel:
Metrostav Infrastructure a.s., SWIETELSKY stavební s.r.o., COLAS, a.s.
Projektant:
Vysplan s.r.o.
Investor:
Ředitelství silnic a dálnic ČR